Sztuka na UEK: Startuje projekt OPEN ART. Zapraszamy na pierwszą wystawę!

Wydarzenia
2021-10-12

Sztuka na UEK: Startuje projekt OPEN ART. Zapraszamy na pierwszą wystawę!

Już 15 października, dzięki współpracy Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, w ramach projektu Sztuka na UEK, startuje OPEN ART. Będzie to zlokalizowana m.in. na terenie Kampusu UEK wystawa interdyscyplinarnych prac studentów krakowskich uczelni.

Projekt OPEN ART,realizowany w ramach OPEN EYES ART FESTIVAL oraz projektu Sztuka na UEK, to wyjątkowa okazja prezentacji interdyscyplinarnych, międzywydziałowych i międzyuczelnianych działań studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Od 15 października do 15 listopada 2021 r. aż 25 projektów artystycznych zaanektuje niekonwencjonalne przestrzenie Kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz byłego szpitala w dzielnicy Wesoła przy ulicy Kopernika 15A.

W ramach OPEN ART widzowie będą mogli zobaczyć prace wyłonione na podstawie konkursu, w którym studenci różnych wydziałów i uczelni zgłaszali plany wystaw. Głównym założeniem open-callu była idea konfrontacji, wymiany, współpracy i wzajemnych inspiracji, niosących za sobą kreatywne rozwiązania. Wydarzenie pozwoli więc na niecodzienne doświadczenia z pogranicza sztuk wizualnych oraz performatywnych, a także muzyki, akustyki, optyki i kinetyki.

Ekspozycjom towarzyszyć będzie szereg wydarzeń, stanowiących integralną część pokazów. W programie OPEN ART będą m.in. spektakle teatralne, performance, interwencje, koncerty, warsztaty i wykłady. Kuratorkami wystawy są Margarita Vladimirova i Emilia Kutrzeba.

Na terenie Kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego, będzie można podziwiać 10 prac zlokalizowanych m.in. na terenie klubu studenckiego zaUEK, Parkingu oraz "przełączki" pomiędzy pawilonami "F" i "S".

Termin:

15 października - 15 listopada 2021 r.

Gdzie?

  • Kampus UEK
    ul. Rakowicka 27
  • Dzielnica Wesoła
    ul. Kopernika 15A

Godziny otwarcia:

Codziennie 13:00 - 19:00

Plakat OPEN ART

Dodatkowo w piątek, 15 października 2021 r., o godzinie 17:00 zapraszamy do udziału w wernisażu projektu OPEN ART, który odbędzie się w holu Pawilonu Dydaktyczno-Sportowego UEK.

Z kolei o godzinie 19:00, na terenie byłego szpitala, w dzielnicy Wesoła (ul. Kopernika 15A), rozpocznie się inauguracja drugiej części wystawy, zakończona koncertem zespołu DUKT.

Szczegółowy program wernisażu:

  • 17:00–21:00 – Kampus UEK + Dzielnica Wesoła: artyści obecni
  • 17:00 – Kampus UEK: oficjalne otwarcie, vol. 1
  • 19:00 – Dzielnica Wesoła: oficjalne otwarcie, vol. 2
  • 20:00 – Dzielnica Wesoła: Koncert zespołu DUKT (www.duktband.com)

Aktualności i program wydarzeń: www.instagram/openart.krk

Tegoroczna edycja OPEN ART została zorganizowana we współpracy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie i projektem Sztuka na UEK. Partnerem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Miasta Krakowa.

Wystawa na terenie Kampusu UEK została dofinansowana ze środków Grupy Azoty.

Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycję na rynkach takich produktów jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa.

Plakat projektu OPEN ART

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego