Godło Polski

VII Międzynarodowa Konferencja „Workshop on Macroeconomic Research 2024”

Wydarzenia
2024-06-26

VII Międzynarodowa Konferencja „Workshop on Macroeconomic Research 2024”

We wtorek, 25 czerwca 2024 r., w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie rozpoczęła się VII Międzynarodowa Konferencja „Workshop on Macroeconomic Research 2024”, której inicjatorem jest Katedra Makroekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

 Mam ogromny zaszczyt powitać Państwa na siódmej międzynarodowej konferencji „Workshop on Macroeconomic Research 2024”. Jestem niezwykle dumny, że Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, a w szczególności nasza Katedra Makroekonomii, może być gospodarzem tak prestiżowego wydarzenia –powiedział Rektor dr hab. Bernard Ziębicki, prof. UEK, otwierając spotkanie.

— Jestem przekonany, że Konferencja ta stanowić będzie wyjątkową okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu makroekonomii teoretycznej oraz empirycznej. Niezwykle cieszy mnie, że w jej ramach możemy gościć tak wybitnych naukowców z różnych ośrodków akademickich, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Jestem pewny, że nadarzająca się okazja do dyskusji i wymiany poglądów okaże się niezwykle owocna dla nauki –dodał Rektor UEK.

Konferencja potrwa do 26 czerwca. Wydarzenie ma charakter warsztatowy i jest poświęcona makroekonomii teoretycznej i empirycznej oraz zastosowaniu modeli makroekonometrycznych. Uczestnicy w nim ok. 30 naukowców z ośrodków krajowych i zagranicznych.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie Konferencji.