XIII Krakowskie Dni Integracji - 19-23 kwietnia 2021 r.

Wydarzenia
2021-04-16

XIII Krakowskie Dni Integracji - 19-23 kwietnia 2021 r.

Serdecznie zapraszamy na Krakowskie Dni Integracji, które odbędą się w formie online, w dniach 19-23 kwietnia 2021 r.

Krakowskie Dni Integracji (KDI) to wydarzenie cykliczne. Pierwsza edycja integracji odbyła się w kwietniu 2008 roku.

Wydarzenie jest nie tylko okazją do spotkania się czy wymiany doświadczeń. Nadrzędnym celem jest zwiększenie świadomości społeczności akademickiej na temat zagadnień, z jakimi codziennie zmagają się osoby z niepełnosprawnościami.

Przy organizacji KDI współpracuje obecnie osiem krakowskich uczelni wyższych (które podpisały Porozumienie z dn. 27 października 2010 r.) reprezentowanych przez Biura ds. ON. Wśród nich są: AGH, PK, UP, UPJPII, DON UJ, KA, Pełnomocnik ds. ON UR oraz nasza Uczelnia (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), która jest głównym koordynatorem tego wydarzenia. W 2019 roku do Porozumienia dołączył także Urząd Miasta Krakowa.

KDI z roku na rok nabierają większego rozmachu. Wśród stałych już punktów wydarzeń należy szczególnie wymienić:

 • Wręczenie nagród „Integralia", które przyznawane są zarówno osobom i organizacjom najbardziej zasłużonym w działaniach, pomocy na rzecz osób z niepełnosprawnościami,
 • Wydarzenia o charakterze rekreacyjnym i sportowym odbywające się w ramach Dnia Sportu (pokaz tańca na wózkach, koszykówka na wózkach, tradycyjna sztafeta, w której udział biorą drużyny reprezentujące poszczególne uczelnie),
 • Konferencje, spotkania, debaty i panele dyskusyjne związane z tematyką niepełnosprawności,

 • Liczne warsztaty i szkolenia, a wśród nich cykl Zobacz niepełnosprawność.

Logo Krakowskich Dni integracji

Tegoroczna XIII edycja KDI będzie miała nieco inną formułę niż dotychczas. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, wszystkie wydarzenia odbędą się online w dniach: 19-23 kwietnia 2021r. Przewidziane są liczne warsztaty, szkolenia, seminaria, które poruszą ważną tematykę dot.: wsparcia psychicznego, niepełnosprawności, równości i różnorodności.

W programie nie zabraknie również tematów związanych z obecną sytuacją na rynku pracy m.in.: „Jak wygląda rynek pracy i rekrutacja w czasie pandemii”, „O rekrutacji bez barier - 6 kroków do zatrudnienia", jak również dot. tematyki zdrowia, pomocy m.in.: „Profilaktyka żywieniowa”, „Student z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD)", "Student, rodzina, świat w okresie pandemii" czy „Osoba z niepełnosprawnością w środowisku akademickim".

Dodatkowo każda osoba będzie mogła uczestniczyć w bogatych w doświadczenie spotkaniach ze wspaniałymi osobami m.in.: Anną Dymną czy Janem Melą.

Niewątpliwie najważniejszym punktem będzie Główne Wydarzenie zaplanowane na 23 kwietnia w godzinach 10:00-13:00, podczas której nastąpi m.in.:

 • Wręczenie głównej nagrody Integralia dla dr hab. Adama Bodnara, prof. Uniwersytetu SWPS,
 • Wykład dr hab. Adama Bodnara, prof. Uniwersytetu SWPS,
 • Panel dyskusyjny "Równość a różnorodność":
  moderator: prof. dr hab. Janina Filek,
  panelistki:
  - dr hab. Beata Kowalska, prof. UJ, Rzeczniczka praw i wartości akademickich UJ
  - mgr Anna Rutz, Przewodnicząca Komisji ds. Wsparcia Edukacyjnego przy KRASP i Pełnomocniczka Rektora UAM ds. Osób z Niepełnosprawnością
  - mgr Anna Wróblewska, doktorantka Instytut Socjologii UJ.

Link do wydarzenia:

https://us02web.zoom.us/j/81448087422 

Szczegółowy opis i plan wydarzeń tegorocznej edycji KDI wraz z linkami znajdują się na stronie:

www.bon.uek.krakow.pl/kdi 

oraz na FB: https://www.facebook.com/KrakowskieDniIntegracji/ 

XIII Krakowskie Dni Integracji zostały objęte Honorowymi patronatami Rektorów Krakowskich Uczelni, Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Pana Prof. dr hab. Jacka Majchrowskiego oraz Honorowym Patronatem Komisji Wyrównywania Szans Edukacyjnych przy KRASP.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w tegorocznej XIII edycji Krakowskich Dni integracji!

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego