Zapraszamy na debatę pt. "Rządy prawa: Polska i Unia Europejska na kursie kolizyjnym?"

Wydarzenia
2021-11-18

Zapraszamy na debatę pt. "Rządy prawa: Polska i Unia Europejska na kursie kolizyjnym?"

Serdecznie zapraszamy na pierwszą debatę z cyklu „Europa dla Młodych" pt. „Rządy prawa: Polska i Unia Europejska na kursie kolizyjnym?". Spotkanie w formie hybrydowej odbędzie się w czwartek, 18 listopada o godz. 18.00 - stacjonarnie w Instytucie Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Reymonta 4 w Krakowie oraz za pomocą platformy „MS Teams" po dokonaniu uprzedniej rejestracji

Młodzi ludzie w Europie i w Polsce chcą mieć realny wpływ na decyzje, które będą ważyły na naszej wspólnej przyszłości. Jako grupa aktywnych, młodych, chcących kształtować świat wokół nas ludzi, zachęcamy koleżanki oraz kolegów, aby dołączyli do nas i wyrazili swoją opinie o tym, jak postrzegają aktualny spór pomiędzy polskim rządem a Komisją Europejską dotyczący standardów praworządności. Spotkanie jest organizowane przez Instytut Studiów Strategicznych, Komisję  Europejską Przedstawicielstwo w Polsce przy udziale Instytutu Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spotkanie w formie hybrydowej odbędzie się w czwartek, 18 listopada o godz. 18.00 - stacjonarnie w Instytucie Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Reymonta 4 w Krakowie oraz za pomocą platformy „MS Teams" po dokonaniu uprzedniej rejestracji (link poniżej).

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w debacie, zadawania pytań, wyrażania opinii na czacie. Spotkanie będzie transmitowane na Facebook'u Fundacji Instytutu Studiów Strategicznych, Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce oraz na stronie Instytutu Studiów Europejskich UJ.

Ponadto debata będzie zgłoszona jako wydarzenie „Konferencji o Przyszłości Europy UE" (Konferencja w sprawie przyszłości Europy). Konferencja ta jest cyklem debat, paneli i dyskusji organizowanych przez obywateli, które umożliwią mieszkańcom z całej Unii Europejskiej dzielenie się pomysłami i kształtowanie naszej wspólnej przyszłości. Wnioski z debaty zostaną umieszczone na platformie, dzięki czemu zostaną wzięte pod uwagę przez instytucje UE.

Uczestnicy debaty będą mieli możliwość pobrania materiałów dotyczących problematyki debaty ze strony ISS.

W debacie wezmą udział:

  • prof. dr hab. Sławomir Dudzik, Uniwersytet Jagielloński
  • dr hab. Aleksandra Kustra-Rogatka - prof. Uniwersytetu Mikołaja
    Kopernika w Toruniu
  • dr Paweł Filipek, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,

Debatę poprowadzi dr Przemysław Tacik z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Udział w wydarzeniu w formule online będzie możliwy po uprzedniej rejestracji pod LINKIEM.

Link do pobrania materiałów: https://we.tl/t-kc5X3aFd8P

Zapraszamy serdecznie, liczymy na Wasz udział w dyskusji!

Zaproszenie na debatę z cyklu „Europa dla Młodych” pt. „Rządy prawa: Polska i Unia Europejska na kursie kolizyjnym?”

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego