Godło Polski

Zaproszenie na Wykład Rektorski pt. „Sztuczna inteligencja – odwieczny projekt ludzkości?”

Wydarzenia
2022-06-10

Zaproszenie na Wykład Rektorski pt. „Sztuczna inteligencja – odwieczny projekt ludzkości?”

Zapraszamy na Wykład Rektorski pt. "Sztuczna inteligencja – odwieczny projekt ludzkości? /religie sztuka i popkultura/", który odbędzie się we wtorek, 14 czerwca 2022 r., o godz. 13:20, w Starej Auli. Prelegentem będzie Pan Bartłomiej Sienkiewicz, a w roli eksperta wystąpi Sidey Myoo, czyli prof. dr hab. Michał Ostrowicki.

To kolejny w tym roku akademickim Wykład Rektorski. Tym razem tematyka związana jest z rozwojem sztucznej inteligencji. 

Prelegentem będzie Bartłomiej Sienkiewicz to polityk, publicysta, wykładowca akademicki, były Minister Spraw Wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska. W latach 90. współtworzył Ośrodek Studiów Wschodnich.

W roli eksperta wystąpi z kolei Sidey Myoo – od 2007 pseudonim naukowy prof. dr. hab. Michała Ostrowickiego, filozofa i teoretyka sztuki. Prof. Ostrowicki pracuje w Pracowni Estetyki Instytutu Filozofii UniwersytetuJagiellońskiego oraz w Zakładzie Teorii Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przedmiotem jego zainteresowań jest estetyka, traktowana jako teoria sztuki, głównie wodniesieniu do sztuki współczesnej, w tym sztuki nowych mediów. Od 2003 zajmuje sięrównież filozofią sieci.

Plakat promujący wydarzenie.

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego