Aktualności

Aktualności 2 dni temu

Targi Pracy UEK 2020 - Zaproszenie dla firm

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej edycji Targów Pracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, które odbędą się 10 marca oraz 15 października 2020 r.

Aktualności 6 dni temu

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie liderem we wdrażaniu tutoringu!

Miło nam poinformować, że wniosek złożony do Ministerstwa Nauki Szkolnictwa Wyższego z ofertą na wdrożenie modelu tutoringu do praktyki akademickiej został pozytywnie zaopiniowany przez zespół ekspertów. Tym samym nasza Uczelnia w okresie najbliższych trzech lat będzie wdrażała idee indywidualizacji kształcenia na większości kierunków oferowanych przez UEK.

Aktualności 8 dni temu

Artykuł wyróżniony na konferencji naukowej

Miło nam poinformować, że referat pracowników UEK pt. „Pułapki inwestowania w sztukę” uzyskał wyróżnienie w Konkursie na najlepszy artykuł prezentowany na I Konferencji Naukowej „Inwestycje Alternatywne”. Wydarzenie odbyło się w dniach 26-27 listopada 2019 r w Lublinie.

Aktualności 9 dni temu

Przedłużenie Akredytacji ACCA dla kierunków Finanse i Rachunkowość oraz Rynki Finansowe do 2025 roku

Instytut Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, reprezentowany przez Katedrę Rachunkowości Finansowej, otrzymał po raz kolejny prestiżową akredytację ACCA - the Association of Chartered Certified Accountants - największej i najszybciej rozwijającej się organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości na świecie.

Aktualności 9 dni temu

Członkostwo w PAU - prof. dr hab. Jerzy Hausner i prof. dr hab. Jacek Purchla

Walne Zgromadzenie Polskiej Akademii Umiejętności wybrało prof. dr. hab. Jacka Purchlę na członka czynnego Wydziału II Historyczno-Filozoficznego PAU . Prof. Purchla od roku 2011 był członkiem korespondentem tego Wydziału, Natomiast na członka korespondenta Wydziału II Historyczno-Filozoficznego PAU prof. dr. hab. Jerzego Hausnera.

Aktualności 9 dni temu

Grant NCN w Konkursie OPUS 17 dla Profesor UEK

Miło nam poinformować, że dr hab. Joanna Krasodomska, prof. UEK z Katedry Rachunkowości Finansowej otrzymała grant NCN w Konkursie OPUS 17. W panelu H4 złożono w sumie 129 wniosków, z czego 18 uzyskało finansowanie.

Aktualności 12 dni temu

Prof. Jacek Purchla przedstawicielem Polski w Radzie Wykonawczej UNESCO

Profesor Jacek Purchla, jako przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO, objął stanowisko przedstawiciela naszego kraju w Radzie Wykonawczej UNESCO. Polska została wybrana na członka ww. Rady 20 listopada 2019 roku w Paryżu, podczas 40 sesji Konferencji Generalnej UNESCO.

Aktualności 13 dni temu

Dr Marta Kornafel Prezesem Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego

Informujemy, że Prezesem Zarządu Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego na kadencję 2020-2022 została dr Marta Kornafel z Katedry Matematyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Aktualności 13 dni temu

Prof. Jerzy Hausner doktorem honoris causa Szkoły Głównej Handlowej

Miło nam poinformować, że prof Jerzy Hausner odebrał doktorat honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uroczystość wręczenia tego zaszczytnego tytułu odbyła się 27 listopada.

Aktualności 14 dni temu

Nagrody Miasta Krakowa 2019

Miło nam poinformować, że wśród osób wyróżnionych w tegorocznej edycji Nagród Miasta Krakowa znalazł się inż. Maciej Górz. Doceniona została jego praca inżynierska przygotowana pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. arch. Aleksandra Böhma na Wydziale Gospodarki i Administracji Publicznej UEK. Serdecznie gratulujemy!

Aktualności 15 dni temu

Stanowisko Europejskiej Federacji Akademii Nauk (ALLEA)

ALLEA opublikowała stanowisko pt. "The Need for Intellectual Property Rights Strategies at Academic Institutions", w którym podkreślono znaczenie zarządzania zasobami niematerialnymi przy należytym uwzględnieniu praw właśności intelektualnej i sformułowano rekomendacje dla organizacji naukowych i europejskich oraz krajowych legislatorów.