Certyfikat CEPI Eur przyznany dla programu specjalności Nieruchomości i Inwestycje

Aktualności
2020-04-07

Certyfikat CEPI Eur przyznany dla programu specjalności Nieruchomości i Inwestycje

Przyznany certyfikat przez CEPI (European Association of Real Estate Professions) jest potwierdzeniem kształcenia przyszłych pośredników i zarządców nieruchomości zgodnie z rekomendacjami Stowarzyszenia (Eureduc program).

W dniu 31 marca 2020 r. Europejskie Stowarzyszenie Zawodów Rynku Nieruchomości (CEPI) z siedzibą w Brukseli, po ponownej weryfikacji programu, przyznało certyfikat CEPI Eur dla programu prowadzonego przez Katedrę Ekonomiki Nieruchomości i Procesu Inwestycyjnego UEK. Wcześniej Katedra otrzymała certyfikat w 2003 r. Koordynatorem ds. współpracy z CEPI jest dr Katarzyna Kania.

Absolwenci specjalności będą otrzymywać imienny certyfikat wraz z dyplomem ukończenia studiów. Oprócz możliwości posługiwania się certyfikatem w krajach UE, studenci mogą również odbywać praktyki u europejskich pośredników czy zarządców współpracujących z CEPI.

Jak zaznacza CEPI, harmonizacja europejskiego rynku wewnętrznego wymaga zgodnych systemów edukacji między różnymi krajami, które są akceptowane przez zainteresowane strony, aby mogły one działać poza granicami państwowymi w Unii. Właśnie dlatego edukacja stanowi sedno misji CEPI i przybiera różne formy: kształcenie akademickie, kształcenie zawodowe i kształcenie ustawiczne. Kwalifikacje zawodowe stanowią zatem poważne wyzwanie dla profesjonalistów, którzy chcą być świadomi potrzeb rynku i zapewnić jakość swoich usług dla konsumentów.

Dlatego CEPI stworzyło Eureduc - program dla pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości. Program ten ma na celu zaoferowanie wspólnego kursu dla głównych uniwersytetów, szkół wyższych, szkół średnich i profesjonalnych instytucji szkoleniowych, które już oferują kursy dla pośredników w obrocie nieruchomościami i / lub zarządców nieruchomości w państwach członkowskich UE. Ten kurs powinien odpowiadać minimalnym wymaganiom edukacyjnym dla agentów i zarządców nieruchomości ustanowionym przez CEPI.

 

 

Certyfikat CEPI Eur przyznany dla programu specjalności Nieruchomości i Inwestycje

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego