Prestiżowa akredytacja EAPAA przyznana dla kierunku GAP

Aktualności
2019-10-08

Prestiżowa akredytacja EAPAA przyznana dla kierunku GAP

Kierunek Gospodarka i Administracja Publiczna, jako pierwszy w Polsce otrzymał 10 września 2019 r. niezwykle prestiżową akredytację zagraniczną dla obu stopni kształcenia. European Association for Public Administration Accreditation (EAPAA) jest unikatową w skali europejskiej instytucją oferującą akredytację programów z zakresu szerokorozumianego obszaru administracji publicznej i polityk publicznych.

W ciągu 18 lat istnienia EAPAA akredytację uzyskało ponad 50 programów kształcenia z 15 krajów, w tym np. z Ghent University (Belgia), Masaryk University (Czechy), Corvinius University of Budapest (Węgry), czy Erasmus University Rotterdam (Holandia). Od 2014 r. EAPAA jest umieszczona na liście European Quality Assurance Registry. EAPAA jest obecnie jedną z dwóch (obok amerykańskiej akredytacji NASPAA) najbardziej prestiżowych akredytacji na świecie obejmujących swoim zakresem programy z obszaru administracji publicznej – z zachowaniem wyjątkowości, tradycji i narodowej specyfiki tych programów w różnych krajach. Ocena dokonywana w ramach akredytacji EAPAA służy nie tylko uzyskaniu ważnego i wyjątkowego wyróżnika, ale przede wszystkim jest elementem procesu stałego zapewniania najwyższej jakości oferowanych programów akademickich.

Kierunek GAP otrzymał pełną akredytację na lata 2019-2026, tym samym potwierdzona została jego europejska jakość kształcenia studentów. Proces akredytacji kierunku GAP został zainicjowany i prowadzony przez prof. UEK dr hab. Stanisława Mazura i dra Krzysztofa Głuca, a w pracach koordynacyjnych powołanego zespołu uczestniczyli także dr Michał Żabiński i mgr Agnieszka Silenko. Wierzymy, że akredytacja dla Gospodarki i Administracji Publicznej – pierwszej akredytacji międzynarodowej dla kierunku kształcenia na naszym Uniwersytecie – stanowić będzie inspirację dla innych kierunków w staraniach o międzynarodowe uznanie.

Certyfikat akredytacyjny
Certyfikat akredytacyjny

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego