Program Executive MBA KSB UEK w elitarnym gronie akredytowanych programów EPAS

Aktualności
2020-06-25

Program Executive MBA KSB UEK w elitarnym gronie akredytowanych programów EPAS

Program Executive MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w marcu otrzymał Akredytację EPAS przyznawaną przez EFMD i dołączył do elitarnego grona 122 programów na świecie nagrodzonych akredytacją.

Program Executive MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w marcu otrzymał Akredytację EPAS przyznawaną przez EFMD i dołączył do elitarnego grona 122 programów na świecie nagrodzonych akredytacją. Warto wspomnieć, że program Executive MBA prowadzony w Krakowskiej Szkole Biznesu UEK to jeden z dwóch programów w Polsce, które mogą pochwalić się takim osiągnięciem.

Akredytacja programu od EFMD ma na celu ocenę jakości programów studiów w biznesie i/lub zarządzaniu. Proces ten obejmuje dogłębną analizę poszczególnych programów poprzez międzynarodowe testy porównawcze, biorąc pod uwagę szeroki zakres aspektów programu, w tym projekt, realizację i działania, wyniki programów i zapewnienia jakości, a także kontekst instytucjonalny.

Program Executive MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK to dobrze zaprojektowany program zgodny z misją KSB UEK. Program posiada doskonałą reputację regionalną i jest dobrze ugruntowany w świecie praktyki dzięki wkładowi praktyków dydaktycznych. Studenci mają dobre możliwości uczenia się przez eksperymenty poprzez studia przypadków, referencje, wizyty w firmie oraz międzynarodowe wyjazdy.

– To wielkie osiągnięcie w postaci uzyskania akredytacji EPAS dla programu Executive MBA odzwierciedla zaangażowanie szkoły w ciągłe doskonalenie i doskonalenie edukacji menedżerskiej. Wszystkie działania prowadzone podczas procesu akredytacji poprawiły nasze standardowe praktyki, poprawiły jakość nauczania i uczenia się dla naszych słuchaczy, znacznie wzmocniły pozycję Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK i położyły podwaliny pod dalszy rozwój w wybranych strategicznych kierunkach. Dla mnie, jako dyrektora szkoły, akredytacja EPAS była nie tylko celem, ale przede wszystkim narzędziem poprawy jakości i procesu rozwoju instytucjonalnego. Teraz szkoła czerpie ogromne korzyści z procesu, który dostarczył cenne narzędzia dla Programu i Szkoły– podkreśla prof. UEK dr hab. Piotr Buła, dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Cały artykuł:

https://blog.efmdglobal.org/2020/03/17/five-programmes-recently-accredited-epas/

Program Executive MBA KSB UEK w elitarnym gronie akredytowanych programów EPAS

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego