Godło Polski

Serwisy Sage i e-podręczniki wydawnictwa Pearson w dostępie testowym

Doniesienia naukowe
2024-06-04

Serwisy Sage i e-podręczniki wydawnictwa Pearson w dostępie testowym

Biblioteka Główna UEK oferuje w czerwcu dostęp testowy do trzech serwisów wydawnictwa Sage (do 21 czerwca) oraz do e-podręczników wydawnictwa Pearson (do 22 czerwca). Zachęcamy do skorzystania z oferty.

Poniżej więcej informacji na temat oferowanych baz.

Sage Journals to platforma, na której udostępniona została kolekcja Sage Business & Management. Obejmuje ona recenzowane czasopisma publikowane przez wydawnictwo Sage i współpracujące z nim stowarzyszenia.

Aby ograniczyć wyniki wyszukiwania do artykułów dostępnych w pełnym tekście, należy wybrać wyszukiwanie zaawansowane i zaznaczyć opcję Only content I have full access to.

Sage Research Methods to serwis z materiałami wspierającymi użytkowników na każdym etapie procesu badawczego. Dostęp testowy oferuje książki i definicje, a także Cases (przykłady przeprowadzonych prawdziwych projektów badawczych), podcasty oraz materiały video.

Ponadto można korzystać z dostępnych narzędzi:

  • Methods Map - może pomóc w odkrywaniu metod i kluczowych terminologie.
  • Project Planner - przedstawia szczegółowy harmonogram każdego etapu procesu badawczego wraz z opisem.
  • Which Stats test - pomaga użytkownikom wybrać najodpowiedniejszą metodę statystyczną dla ich danych.

Sage Business Cases to multidyscyplinarna kolekcja z ponad 6150 przykładami prawdziwych historii i sytuacji, które zaistniały w różnych branżach na całym świecie. Serwis zawiera materiały wideo, dane liczbowe i zasoby audio. W dostępie testowym nie ma możliwości pobrania plików pdf oraz korzystania z Teaching Notes.

E-podręczniki wydawnictwa Pearson na platformie VitalSource Bookshelf. Aby skorzystać z serwisu bez zakładania konta trzeba na ekranie startowym wybrać opcję Continue without an Account.

Dostęp testowy obejmuje publikacje z kolekcji Business and Economics, Finance and Accounting, OB and Management oraz Marketing. Można przeglądać dostępne ebooki w zakładce Explore lub przeprowadzić wyszukiwanie w zakładce Search. Platforma umożliwia pożyczanie i czytanie ebooków online.

Zachęcamy do zapoznania się z zawartością bazy, pod kontem przydatności tytułów publikacji do pracy naukowej i dydaktycznej. Dołączamy listę tytułów w kolekcjach.

 

W przypadku zainteresowania, prosimy o informację, do których publikacji byłby potrzebny dostęp.

Kontakt: bazytestowe@uek.krakow.pl, tel.: 12 293 57 57

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego