Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. "Innowacyjne instrumenty finansowe w rozwoju mieszkalnictwa w Polsce"

Wydarzenia
2020-11-17

Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. "Innowacyjne instrumenty finansowe w rozwoju mieszkalnictwa w Polsce"

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Innowacyjne instrumenty finansowe w rozwoju mieszkalnictwa w Polsce", organizowanej w ramach projektu Dialog „Model innowacyjnego instrumentu finansowego wspierającego rozwój mieszkalnictwa – od koncepcji do wdrożenia” finansowanego ze środków MNiSW. Kierownikiem naukowym projektu jest dr hab. Mariusz Andrzejewski, prof. UEK.

Celem konferencji jest prezentacja produktu „Mieszkanie własnościowe 500+” jako modelowego instrumentu finansowego wspierającego rozwój społeczno-gospodarczy poprzez stymulowanie popytu w sektorze budownictwa mieszkaniowego, który umożliwi poprawę warunków mieszkaniowych rodzin wielodzietnych będących beneficjentem programu „Rodzina 500+”.

Tematyka konferencji obejmuje prezentację wyników prowadzonych badań ilościowych i jakościowych wśród rodzin pobierających świadczenie z programu „Rodzina 500+” w zakresie zainteresowania nowym rozwiązaniem finansowym. Na konferencji zostanie przedstawiona sytuacja na rynku kredytów mieszkaniowych w Polsce oraz sytuacja mieszkaniowa w Ukrainie. W szczególności zaprezentowane będą potrzeby rodzin w obszarze poprawy warunków mieszkaniowych, determinant podejmowania decyzji o zakupie nowego mieszkania lub domu na kredyt, potencjału oszczędnościowego gospodarstw domowych oraz potencjalnej zdolności kredytowej rodzin w tym rodzin wielodzietnych. Na konferencji zostaną przedstawione rekomendacje dla polskiego rozwiązania modelowego i podjęta będzie dyskusja nad możliwościami rozwojowymi mieszkalnictwa w Polsce przy wykorzystaniu innowacyjnego instrumentu finansowego oraz nad determinantami rozwoju gospodarki mieszkaniowej w Ukrainie.

Konferencja jest finansowana z projektu MNiSW Dialog pn. „Model innowacyjnego instrumentu finansowego wspierającego rozwój mieszkalnictwa – od koncepcji do wdrożenia”. Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

Konferencja odbędzie się dnia 19 listopada 2020 roku w godz. 11:00-15:00 w formie zdalnej za pośrednictwem platformy Zoom.

Poniżej link do wydarzenia:

https://zoom.us/j/94199860778?pwd=d2RkR2Q3NWFRck5UQWc1NDNQWWlZUT09

Meeting ID:941 9986 0778

Passcode:620708

 

Konferencja została objęta patronatem:

JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Ministra Edukacji i Nauki

Ministerstwa Infrastruktury

Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii

Narodowego Banku Polskiego

Związku Banków Polskich

 

Rada Naukowa:

dr hab. Mariusz Andrzejewski, prof. UEK - Przewodniczący Rady Naukowej, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

prof. Ihor Alieksieiev - Narodowy Uniwersytet Politechnika Lwowska

prof. dr hab. Agnieszka Alińska - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

dr Maciej Baranowski - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Członek Kolegium Najwyższej Izby Kontroli, Członek Rady Nadzorczej PKP S.A.

Beata Daszyńska-Muzyczka - Prezes Zarządu, Bank Gospodarstwa Krajowego

dr Mateusz Folwarski - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

dr Tomasz Jedynak - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

prof. Wojciech Myślecki - Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Przewodniczący Zespołu Nowych Technologii Wytwarzania Energii przy NCBiR, Członek Rady Nadzorczej Alior Bank S.A.

dr hab. Andrzej Pawlik, prof. UJK - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

dr Ewelina Pawłowska-Szawara - Bank Pekao S.A.

dr hab. Maria Płonka, prof. UEK - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

dr Jolanta Stanienda - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

dr Viktor Trynchuk - Narodowy Uniwersytet Przyrodniczy i Nauk o Środowisku Ukrainy

 

Komitet Organizacyjny:

dr Jolanta Stanienda – Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

dr Pavlo Horyslavets - Narodowy Uniwersytet Politechnika Lwowska

mgr Ivanna Myshchyshyn - Instytut Badań Regionalnych im. M.I. Doliszniego NAN Ukrainy

dr Ewelina Pawłowska-Szawara - Bank Pekao S.A.

mgr Olena Pozniakova - Narodowy Uniwersytet Politechnika Lwowska

Program Konferencji

O autorze

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Redakcja Uniwersytetu Ekonomicznego

Popularne artykuły

Aktualności 29 dni temu

28 października 2020 r. dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

Szanowni Państwo, Członkowie Społeczności Akademickiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, informujemy, iż decyzją JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, środa, 28 października br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Aktualności 5 miesięcy temu

95 lat Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

95 lat temu – w 1925 roku powstało Wyższe Studium Handlowe w Krakowie – jedna z pierwszych tego typu szkół w niepodległej Polsce, fundament dzisiejszego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Dziś z dumą i wielką radością świętujemy niemal wiek istnienia naszej Alma Mater.

Aktualności 11 miesięcy temu

Prof. Jerzy Hausner doktorem honoris causa Szkoły Głównej Handlowej

Miło nam poinformować, że prof Jerzy Hausner odebrał doktorat honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uroczystość wręczenia tego zaszczytnego tytułu odbyła się 27 listopada.

Aktualności 6 miesięcy temu

100-lecie urodzin Jana Pawła II

18 maja 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła – późniejszy Papież Jan Paweł II, święty Kościoła katolickiego, uważany za jeden z największych autorytetów XX wieku. Dziś, w setną rocznicę jego urodzin, chcemy krótko przypomnieć jego wizytę w naszej Uczelni, ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Aktualności 8 miesięcy temu

Zarządzenie JM Rektora UEK z dnia 11 marca 2020

w sprawie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 wśród społeczności UEK.

Aktualności miesiąc temu

Nowi dyrektorzy Instytutów

Dziś, 28 września 2020 r., z rąk JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – dr. hab. Stanisława Mazura, prof. UEK, powołania otrzymali nowi dyrektorzy instytutów funkcjonujących w naszej Uczelni:

Życie akademickie 22 dni temu

Nasza absolwentka laureatką Project Master 2020!

30 października 2020 roku Kapituła Konkursu Project Master wyłoniła zwycięzców w konkursie Project Master 2020. Wśród laureatów znalazła się absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Aktualności Ponad rok temu

Zwycięstwo chóru Dominanta

W dniu 9.11.2019 chór „Dominanta” Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wziął udział w XV Międzynarodowym Festiwalu „Rybnicka Jesień Chóralna”. Był to pierwszy konkurs, w którym chórzyści mogli się zaprezentować w tym roku akademickim i zakończył się on ogromnym sukcesem.

Aktualności miesiąc temu

Solidarni z Białorusią

Drodzy Studenci, obywatele Białorusi, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) wspólnie z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) w ramach inicjatywy rządowej „Solidarni z Białorusią” wesprze stypendiami studentów polskich uczelni. W programie „Solidarni ze studentami” przyznane zostaną stypendia obywatelom Białorusi, którzy rozpoczną studia lub kursy przygotowawcze do podjęcia nauki w języku polskim na polskich uczelniach.

Aktualności miesiąc temu

Uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna

Mamy zaszczyt poinformować, że Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów podjęła decyzję o przyznaniu Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Krakowie, z dniem 28 września 2020 r., uprawnień do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna.

Najnowsze doniesienia naukowe

Doniesienia naukowe 17 dni temu

Nowa monografia dr. hab. Mateusza Pipienia, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

W lipcu 2020 r., nakładem Wydawnictwa Routledge, ukazała się monografia “Empirical Macroeconomics and Statistical Uncertainty. Spatial and Temporal Disaggregation of Regional Economic Indicators”, autorstwa prof. Mateusza Pipienia z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i dr hab. Sylwii Roszkowskiej z Katedry Makroekonomii Uniwersytetu Łódzkiego.

Doniesienia naukowe miesiąc temu

Rekrutacja do programu UEK-CIMA

CIMA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zmieniającego się świata. Z dyplomem CIMA staniesz się cennym i niezastąpionym pracownikiem. Już teraz zarządzaj finansami i weź udział w rekrutacji do Programu CIMA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Doniesienia naukowe miesiąc temu

UEK partnerem międzynarodowego konsorcjum realizującego projekt o akronimie AroLeather

Projekt badawczo-rozwojowy „Development of microbiologically active, user and environment friendly materials for the light industry” złożony przez międzynarodowe konsorcjum otrzymał finansowanie przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach 28 konkursu Inicjatywy CORNET. Głównym celem projektu jest opracowanie technologii wprowadzania olejków eterycznych o działaniu antymikrobowym do struktury skóry i materiałów tekstylnych.

Doniesienia naukowe miesiąc temu

UEK wśród strategicznych infrastruktur badawczych w Polsce

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) opublikowało Polską Mapę Infrastruktury Badawczej, zawierającą wykaz krajowych i międzynarodowych projektów uznanych ze względu na potencjał badawczy. Spośród 146 nadesłanych do Ministerstwa wniosków wybrano 70 najlepszych infrastruktur. Wśród nich znalazł się także Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.