Godło Polski

Europejskie Forum Młodych Liderów w Katowicach (25-27 kwietnia 2022r.)

Europejskie Forum Młodych Liderów ( EFML) odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia 2022r. w Katowicach na terenie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego.

Przez wiele lat w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego z sukcesem realizowano aktywności dla uczniów, studentów oraz młodych absolwentów. Po pandemicznej przerwie, w 2022 roku i przy udziale Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, wracamy i inaugurujemy po raz pierwszy na Europejskim Kongresie Gospodarczym – Europejskie Forum Młodych Liderów.

W ramach ścieżek tematycznych podczas EFML w programie przewidziane są sesje poświęcone rezultatom projektów Programu Erasmus+ Młodzież i Europejskiego Korpusu Solidarności, a także działalności Centrów Zasobów SALTO i Eurodesk Polska.

Podczas forum zaplanowano dyskusje i rozmowy na temat takich zagadnień, jak m.in. Technologie i krytyczne myślenie, Moje dane, Moja wolność, Miasta przyszłości, Europa równych szans,Życie w duchu demokracji, Zielona transformacja – dialog i zaangażowanie.

Specjalnie dla młodych uczestników przygotowaliśmy STREFĘ DIALOGU, gdzie postaramy się odpowiedzieć na pytania związane z zagrożeniami współczesnego świata, zaangażowaniem społecznym i komunikacją w trakcie konfliktów oraz biznesem i gospodarką.

Będą to trzy intensywne dni, podczas których oddamy Młodym głos. Nie zabraknie też możliwości integracji i kreatywnego spędzenia czasu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapraszamy do rejestracji: http://wydarzenia.frse.org.pl/ankieta/707811/rejestracja-na-europejskie-forum-mlodych-liderow-2022.html

Program wydarzenia: https://www.eecpoland.eu/2022/pl/efml/sesje/